Blog Vaška Ambrože

osobní a duchovní rozvoj, informační technologie a všechno ostatní

Jmenuji se Vašek Ambrož, narodil jsem se před 38 lety, a 15 let se živím v oblasti informačních technogií. Aktuálně 7 let pracuji jako administrátor linuxových systémů (převážně Debian GNU/Linux) ve společnosti Český hosting a necelý rok podnikám jako tvůrce webových stránek (hlavně na pozadí s redakčním systémem Wordpress).

Práce pro mě nikdy nebyla nějakou povinností, nebo dokonce utrpením, ale vždy se snažím dělat takovou práci, která mě baví, nebo si ji udělat tak, aby mě bavila. Rád se stále posouvám dopředu, a proto je přirozeně mou další velkou vášní duchovní a osobnostní rozvoj, kterému se vedle práce také neustále věnuji.

Člověk ale musí pečovat nejen o svou mysl a ducha, ale také o své tělo, a proto je mým dalším velkým koníčkem cvičení v posilovně, kde se rád snažím sem tam něco pozvedat. Co se týče dalších sportů, tak jsem se v mládí věnoval aktivně hlavně fotbalu, kdy jsem byl 7 let fotbalovým brankářem, a proto mám i k němu blízko.

Možná o člověku něco vypoví i to, co má rád. Já vedle cvičení hodně rád čtu, právě knihy duchovního a osobnostního rozvoje (pokud bych měl jmenovat jednu z mnoha oblíbených knih, tak by to byla třeba Hovory s Bohem od Neala Donalda Walsche).

Mediím, televizi, politice a sociálním sítím se snažím vyhýbat, ale určitě občas nepohrdnu kvalitním filmem/seriálem nebo hudbou. Z filmů mohu zmínit třeba Vykoupení z věznice Shawshank, a seriálová jednička je pro mě Hranice nemožného, a v hudbě jsem milovníkem skupiny Queen a Freddieho Mercuryho.

Když už jsme výše nakousli ten fotbal, tak v něm jsem skalní fanoušek týmu Manchester United, a mým historicky nejoblíbenějším hráčem, vzhledem k tomu, že jsem také chytal, je Peter Schmeichel. Jako každý chlap samozřejmě také miluji sledovat náš národní sport - hokej. Zde jsem, vzhledem k tomu, kde jsem vyrůstal, fanoušek týmu HC Motor České Budějovice.

Václav Ambrož
2024
Web od Vaška